(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bavaria 44 HT (Nr 7684568)

Bavaria 44 HT
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Bavaria 44 HT
1499 x 440 x 420 cm
14000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
14000 kg
Dystans
412 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Od 31 maj 2021 do 7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Rimini

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Żeby zdobyć dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą naczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze żaglówki jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są konieczne na łodzi. Wszystkie rzeczy, które zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu żaglówki
Ceny transportu łodzi żaglowej związane są przede wszystkim od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych jachtów zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.