(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bayliner 288 (Nr 7550170)

Bayliner 288
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Bayliner 288
939 x 305 x 310 cm
3860 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3860 kg
Dystans
2758 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chorwacja, Zadar County, Šimuni

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Kerry, Cahersiveen

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy dostać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od końca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę oraz spełnić formalne wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, gdy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być zabezpieczone i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu łodzi żaglowej
Koszty transportu żaglówki zależne są przede wszystkim od wielkości i wagi jachtu, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu niewielkich żaglówek rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za przewóz jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.