(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Beczkowóz 20000l,trzyosiowy (Nr 7005575)

Marka i model:

Beczkowóz 20000

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2.6

Wysokość [m]:

3.7

Waga w kg (łączna):

7000

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 194.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych nierzadko bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Duże urządzenia uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po ulicach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Problem stanowić może również napór osi urządzeń uprawnych, który przewyższa normy dozwolone dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze stosuje się naczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych powinni posiadać stosownie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli zestaw przerasta możliwe reguły wielkością lub ciężarem, konieczne jest otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn uprawnych

Cena transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być także czas transportu.