(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Beczkowóz, Beczka Asenizacyjna (Nr 8279273)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Beczkowóz, Beczka Asenizacyjna
760 x 240 x 260 cm
3000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
247 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Pępowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Bogdaniec

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych z reguły bywa transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Duże maszyny uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie jeździć po ulicach, ze względu na fakt, że ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak również w Europie. Utrudnienie stanowić może również napór osi maszyn rolniczych, który przekracza standardy możliwe dla większości dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych posiadają właściwie dopasowanymi lawetami, które podołają przetransportować ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta dopuszczalne reguły wymiarami lub wagą, konieczne będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników rolniczych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.