Benelli bn 125 (Nr 6027245)

Benelli bn 125

Marka i model:

BN125

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2268.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

2 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

22 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.