(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Benelli BN 251 (Nr 6546595)

Benelli BN 251
Waga Sztuk:
Benelli BN 251
Długość
213 cm
150 kg
1
Łączna waga: 150 kg
Dystans: 633 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Jelenia Góra

Od 11 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lubartów

Od 12 wrz 2020 do 16 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.