Benelli Leoncino 500 (Nr 7638052)

Benelli Leoncino 500
Waga
Sztuk
Benelli Leoncino 500
Długość
214 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
3402 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Malta, Malta, Sliema

Od 18 cze 2021 do 27 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 lip 2021 do 18 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.