(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Benelli sei (Nr 5085962)

Benelli sei

Marka i model:

Benelli

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2685.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 21 gru 2019 do 4 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.