Benelli TRK 251 (Nr 7531588)

Benelli TRK 251
Waga
Sztuk
Benelli TRK 251
Długość
210 cm
153 kg
1
Łączna waga:
153 kg
Dystans
1326 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Meksyk, Tlalnepantla De Baz

Od 1 wrz 2021 do 3 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jukatan, Mérida

4 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.