(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

benelli trk 502 (Nr 4604125)

benelli trk 502

Marka i model:

benelli trk

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 777.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

13 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.