Benelli TRK 502 (Nr 7617590)

Benelli TRK 502
Waga
Sztuk
Benelli TRK 502
Długość
218 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
1489 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Landau In Der Pfalz

Od 7 maj 2021 do 28 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.