Benelli TRK 502 (Nr 7621347)

Benelli TRK 502
Waga
Sztuk
Benelli TRK 502
Długość
218 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
1766 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Chorzów

Od 5 maj 2021 do 26 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Lincolnshire, Skegness

Od 5 maj 2021 do 26 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.