Benelli TRK 502 X (Nr 7608006)

Benelli TRK 502 X
Waga
Sztuk
Benelli TRK 502 X
Długość
222 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 maj 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 10 cze 2021 do 8 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.