Benelli TRK 502 X (Nr 7951257)

Benelli TRK 502 X
Waga
Sztuk
Benelli TRK 502 X
Długość
222 cm
213 kg
1
Łączna waga:
213 kg
Dystans
4436 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Oman, محافظة مسقط, Maskat

Od 1 maj 2022 do 8 maj 2022

Adres i termin dostawy

Pakistan, Sindh, Karachi

Od 5 maj 2022 do 8 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.