(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bentlay continental GT (Nr 5268102)

bentlay continental GT

Marka i model:

bentlay continental GT.

Waga w kg (łączna):

2440.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3421.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 26 gru 2019 do 28 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Estepona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.