(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bentley Arnage (Nr 6015124)

Bentley Arnage

Marka i model:

Bentley Arnage

Waga w kg (łączna):

2700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1261.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

21 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.