(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bentley continental (Nr 6034167)

Bentley continental

Marka i model:

Bentley continental

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2695.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

Od 13 maj 2020 do 20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.