(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Benz .500 S (Nr 6074307)

Benz .500 S

Marka i model:

Benz 500 S

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5658.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Tadżykistan, Ноҳияҳои Тобеи Ҷумҳурӣ, Duszanbe

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.