(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

benzohu (Nr 6081672)

Marka i model:

Benzohu 125ccm

Waga w kg (łączna):

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2071.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Mesyna

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.