Beta alp 4.0 (Nr 6063252)

Beta alp 4.0

Marka i model:

Beta alp

Waga w kg (łączna):

135

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 881.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Mahón

Od 7 maj 2020 do 13 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 21 maj 2020 do 27 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.