(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Beta RR300 (Nr 5716191)

Marka i model:

Beta RR300

Waga w kg (łączna):

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1489.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rheinfelden

4 maj 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Caraș-Severin, Weidenthal

8 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.