(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bici (Nr 4582809)

Bici

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1713.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Badalona

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć taki karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, małych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle trzeba osłonić makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.