Bici (Nr 7772663)

Bici
Waga
Sztuk
Bici
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
2321 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 8 paź 2021 do 15 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła bądź kupić pasujący karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić wycinkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów chroniących rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.