bici carretera (Nr 7870763)

bici carretera
Waga
Sztuk
bici carretera
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
1338 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

Od 13 wrz 2021 do 20 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Gland

Od 1 paź 2021 do 15 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania albo kupić odpowiedni karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.