bici de carretera (Nr 8010034)

bici de carretera
Waga
Sztuk
bici de carretera
20 kg
1
Łączna waga:
20 kg
Dystans
282 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

25 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

26 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo kupić właściwy karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.