Bici montaña x 50 (Nr 8091158)

Bici montaña x 50
Waga
Sztuk
Bici montaña
14 kg
50
Łączna waga:
700 kg
Dystans
47 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 5 cze 2022 do 6 cze 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Orreaga/roncesvalles

6 cze 2022


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić taki karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić i ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.