Bici spinning (Nr 5997194)

Bici spinning

Waga w kg (łączna):

57

Dystans: 449.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Salamanca

Od 25 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania bądź nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto odkręcić i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle należy zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców osłaniających rower.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.