(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-23 22:30

Bicicleta

(Nr 3003404)
Bicicleta

Waga w kg (łączna):

18.00

Dystans: 1801.00 km

Transport rowerów

    Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź kupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

    Jeżeli postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.

Adres i termin nadania

Bielefeld, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alaró, 07340, Hiszpania

Termin elastyczny