(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BICICLETA (Nr 4605177)

BICICLETA

Waga w kg (łączna):

32.00

Dystans: 2513.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santoña

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Kalmar Län, Kalmar

12 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić pasujący karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto ulokować w osobnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.