(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta (Nr 4971090)

Bicicleta

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 3916.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Buenos Aires, Buenos Aires

Od 8 sty 2020 do 14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu czy też nabyć stosowny karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.