Bicicleta (Nr 5291578)

Bicicleta

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2187.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

4 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bormio

8 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo kupić taki karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto ułożyć w osobnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw chroniących paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.