(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bicicleta (Nr 5746083)

bicicleta

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 906.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 9 maj 2020 do 19 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

20 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej osadzić w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.