(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta (Nr 6062945)

Bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 3252.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, San Vicente De Alcántara

30 cze 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź zakupić właściwy karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych kartonach lub osłonić kawałkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.