(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bicicleta (Nr 6119855)

bicicleta

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 268.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Gines

Od 30 maj 2020 do 15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 16 cze 2020 do 30 cze 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle warto poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba osłonić papierem bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.