Bicicleta (Nr 8029744)

Bicicleta
Waga
Sztuk
Bicicleta
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 10 sty 2022 do 1 lut 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Massachusetts, Boston

Od 10 sty 2022 do 1 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo kupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić oraz usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.