Bicicleta carretera (Nr 7597687)

Bicicleta carretera
Waga
Sztuk
Bicicleta carretera
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
2486 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

22 cze 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 23 cze 2021 do 25 cze 2021


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też zakupić właściwy karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki warto osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.