bicicleta de montaña (Nr 8015931)

bicicleta de montaña
Waga
Sztuk
bicicleta de montaña
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
493 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Elche

Od 11 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Od 13 wrz 2021 do 12 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki rower warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru warto umieścić w osobnych, małych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.