(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta desmontada a Trondheim (Noruega) / Disassembled bicycle to Trondheim (Norway) (Nr 4651232)

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 3620.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Las Pedroñeras

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu albo zakupić pasujący karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.