(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta normal (Nr 7539037)

Bicicleta normal
Waga
Sztuk
Bicicleta normal
20 kg
1
Łączna waga:
20 kg
Dystans
525 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto zdemontować i zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się ułożyć w odrębnych, małych pudełkach lub osłonić wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.