(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicicleta paseo (Nr 7604510)

Bicicleta paseo
Waga
Sztuk
Bicicleta paseo
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
1089 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 22 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć pasujący karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.