Bicicleta x 2 (Nr 7555975)

Bicicleta  x 2
Waga
Sztuk
Bicicleta
14 kg
2
Łączna waga:
28 kg
Dystans
804 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benidorm

10 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

Od 12 wrz 2021 do 13 wrz 2021


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też nabyć taki karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.