Bicicleta x 4 (Nr 7552185)

Bicicleta  x 4
Waga
Sztuk
Bicicleta
20 kg
4
Łączna waga:
80 kg
Dystans
1762 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 3 paź 2021 do 4 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Böblingen

Od 25 paź 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła albo nabyć pasujący karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.