Bicicleta x 4 (Nr 7568453)

Bicicleta  x 4
Waga
Sztuk
Bicicleta
20 kg
4
Łączna waga:
80 kg
Dystans
1842 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 paź 2021 do 4 paź 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Schönaich

Od 1 lis 2021 do 7 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.