Bicicletas x 4 (Nr 7569715)

Bicicletas x 4
Waga
Sztuk
Bicicletas
10 kg
4
Łączna waga:
40 kg
Dystans
503 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Aldaia

19 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

20 lip 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ulokować w osobnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.