(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-24 11:00

Bicileta

(Nr 3005048)
Bicileta

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 3080.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 12 paź 2018 do 26 paź 2018

Adres i termin dostawy

Atenas, Grecja

Termin elastyczny