(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicycle (Nr 5296286)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2332.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Offenbach Am Main

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.