bicycle (Nr 5996734)

bicycle

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 2097.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Aberdeen, Aberdeen

Od 10 kwi 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Kłodawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.