(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bicycle (Nr 6460276)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 2398.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Chiclana De La Frontera

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cambridgeshire, Cambridge

16 wrz 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź nabyć pasujący karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle warto zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.