Bicycle (Nr 7182774)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Maharashtra, Pune

Od 1 wrz 2021 do 2 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.