bicycle (Nr 7440298)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Michigan, Gaylord

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto District, Porto

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ułożyć w odrębnych, małych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.